Tapahtumat ja vierailut - Careeria

Tapahtumat ja vierailut

Ammatillisen koulutuksen esittelytapahtumat 2019 - kevät 2020

Tapahtuma

Yhteyshenkilö

Ajankohta

8.-luokkien infot 1-2/koulu

Kummiopo*

Huhti–toukokuu 2019

9.-luokkiin vierailut,
kaikki alueen luokat

Kummiopo*

Lokakuu 2019

Careeria on the road
(roadshow)

Merja Satola
merja.satola@careeria.fi 
Tietoa myöhemmin!

Marraskuu,
2 ensimmäistä viikkoa

Avoimet ovet, Porvoo
Kaikki päivät klo 9–15

Ilmoittautuminen ja
ajanvaraukset:
Hevosenkengänk. Sanna
Laulumaa
Perämiehentie Sirpa Harju
Pomo-talo Maija-Riitta Kuusitunturi

Ma 25.11.2019
Ke 27.11.2019

Ma 20.1.2020
Ti 21.1.2020
Ke 29.1.2020
To 30.1.2020

Avoimet ovet, Askola

Ilmoittautuminen ja 
ajanvaraukset:
Johanna Oljemark

Ti 14.1.2020
Ke 15.1.2020

Alakohtaiset tutustumispäivät
toimipiteissä aloittain

Tiedustele kummiopoltasi

syyskuu 2019–helmikuu 2020

Careerian huoltajienilta 
9.-luokkalaisille ja huoltajille

Katja Kangasmäki

6.11.2019 Hevosenkengänkatu

Duunitehdas ja Koulutustehdas
Duunitehtaan jälkeen

Katja Kangasmäki

alustavasti 4.2.2020

Tarkempaa infoa myöhemmin

Vanhempainillat peruskouluilla
pyydettäessä

Katja Kangasmäki

 

Muut mahdolliset
messupyynnöt

Katja Kangasmäki

 

Ohjaamo-yhteistyö

Johanna Oljemark

 

*Kummiopot:
AE-koulu, Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi 
Askola, Johanna Oljemark, 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi 
Linnajoki, Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Loviisa, Sirpa Harju, 040 537 5232, sirpa.harju@careeria.fi 
Mäntsälä, Johanna Oljemark 040 548 5993, johanna.oljemark@careeria.fi
Pornainen,  Sanna Laulumaa, 044 737 2436, sanna.laulumaa@careeria.fi
Pääskytie, Sirpa Harju, 040 537 5232, sirpa.harju@careeria.fi 
Sipoo,  Maija-Riitta Kuusitunturi, 040 161 5552, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi
Vantaa, Riina Salminen, 0400 360 274, riina.salminen@careeria.fi