Opinto-ohjaajat

Opinto-ohjaaja auttaa sinua, kun olet epävarma valitsemasi koulutusalan soveltuvuudesta sinulle. Häneltä saat apua uuden koulutusalan ja koulutuksen valintaan sekä yksilöllisen koulutuspolun suunnitteluun. Opinto-ohjaajalta saat myös yksilöllistä opintojen ohjausta. 

Opinto-ohjaajien yhteystiedot

Askola, Helkamäentie 32
Satu Nygård, satu.nygard@careeria.fi040 677 0880

Helsinki, Lämmittäjänkatu 2 A
Satu Nygård, satu.nygard@careeria.fi, 040 677 0880

Porvoo, Ammattitie
Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi@careeria.fi, 040 161 5552
Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465 (Examen: grundexamen i affärsverksamhet)

Porvoo, Hevosenkengänkatu
Sanna Laulumaa, sanna.laulumaa@careeria.fi, 044 737 2436
Sara Andersson, sara.andersson@careeria.fi, 040 587 0507 
Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465 (Examen: grundexamen i affärsverksamhet)

Porvoo, Perämiehentie
Sirpa Harju, sirpa.harju@careeria.fi, 040 537 5232
Linda Blomander, linda.blomander@careeria.fi, 044 737 2465

Porvoo, Pomo-talo, Aleksanterinkatu
Maija-Riitta Kuusitunturi, maija-riitta.kuusitunturi@careria.fi, 040 161 5552

Vantaa
Riina Salminen, riina.salminen@careeria.fi, 040 643 3938

Kerava
Sara Andersson, sara.andersson@careeria.fi, 040 587 0507 

Hakijapalvelut
Johanna Oljemark, johanna.oljemark@careeria.fi , 040 5485993